Operatörler Kredi Mi Veriyor?

Hiçbir GSM operatörü faturalı hatta kredi vermez. Bu sistemde esas olan, faturalı hattınız üzerinden operatör kampanyasına bağlı olarak telefon almaktır. Bu telefon, tarafınıza ulaşmadan aracı firma olan Mobil Finans Merkezi tarafından sizden satın alınır ve ödemesi de banka hesabınıza yapılır.

Sistemde, sözleşme alıcı ile GSM operatörü arasında yapılır. Kamuoyu nezdinde faturalı hatta kredi olarak bilinen bu süreç, tamamıyla hat üzerinden kampanyalı cihaz alımına dayanır. Kampanyalı cihazların ücretleri birbirinden farklı olacaktır. Talep ettiğiniz kredi tutarı, en yüksek fiyatlı olan telefona tekabül eder. Esasında siz, kredi tutarı talep ederken aslında telefon marka, modeli ve değerini talep ediyor olursunuz. Telefon alımınızın onaylanması durumunda da aracı firma olan Mobil Finans Merkezi, sizden telefonu satın alır. Ücretin hesabınıza geçmesi sürecine kadar tarafınızdan herhangi bir ön ödeme ve benzeri provizyon alınmaz. Bu nedenle Türk Telekom faturalı hatta kredi için ön ödeme talep eden firmalara itibar etmemelisiniz.

Ödemelerinizi GSM operatörünüze, faturanıza ek olarak yaparsınız. Faturanızı da kredi kartı ile ödeyebileceğinizden hem kredi hem de kredi kartı için ayrı ayrı bütçeler açmak zorunda kalmazsınız. Taahhüt süresi bittiğinde yeniden cihaz alıp bozdurmak için Mobil Finans Merkezine başvurabilirsiniz. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması için en az 6 aylık faturalı hat sahibi olmanız ve ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız gerektiğini unutmayınız. Kullanıcı dostu imkanları ile acil nakde sıkışanlar için ideal bir çözüm olan Türk Telekom faturalı hatta kredi ile siz de cebinizi rahatlatabilirsiniz.